البلاغه ,جلسه ,بیان ,دعای ,خودشان ,چنان ,خودشان توضیح ,دعای کمیل

                                                                                                                         همراه با نهج البلاغه : متن دوم

                                                                                                                                                       بسم الله الرحمن الرحیم

واَلحَمدُلله ربّ العالمین و الصلاة و السلام علی سیدنا و نبینا ابی القاسم المصطفی محمد و علی آله الاطیبین الاطاهرین المنتجبین سیما بقیه الله فی الارضین .

در باب نهج البلاغه و در باب نویسنده آن یک سری توضیحات را داده ایم . فرصت برای بیان همه ی خطبه های نهج البلاغه نیست و من برای شما تعدادی از خطبه های را نهج البلاغه را گلچین می کنم و برای شما بیان می کنم . کتاب فردی مسیحی به نام دکتر جرج جرداق مسیحی را مطالعه می کردم  . او درکتابش این گونه نوشته بود: خواندم کتاب سید رضی و کلام امام علی (ع) ، چنان شوری در من ایجاد کرد که 200 مرتبه  نهج البلاغه را خواندم

  مرحوم دشتی مترجم نهج البلاغه این گونه بیان می  کنداین نوشته ی  عالم مسیحی  چنان بر  من تاثیر گذاشت و چنان بر خود لرزیدم که تا مدتی حالت عادی نداشتم و بر خودم نفرین کردم که چرا یک مسیحی 200 بار کتاب ارزشمند ما را خوانده اما من که خود را از شیعیان امام علی(ع) می دانم و ادعای محبت این خاندان را داشتم و دارم  به راستی چند بار نهج البلاغه را خواندم و این جای تاسف دارد بر ما شیعیان مرتضی علی بیاید کمی با معانی ارزشمند امام علی (ع) آشنا شوید . اصلا پدر و مادران شیعه این نهج البلاغه زا جز رزق و روزی روزانه خود بدانند و سعی هم کنید در جلساتی که بر پا می کنیم حالا چه دعای کمیل است چه دعای ندبه چه زیارت عاشورا و ... بیاید در آغاز این ها چند کلمه ای و چند جمله ای از نهج البلاغه بخوانیم و کلمات زیبا و شیرین آقا امیرالمومنین (ع) را آغازگر محفل و مجلس خود قرار دهیم همانگونه که قرآن آغازگر جلسات عمومی ماست نهج البلاغه هم در جلسات ما باید جایگاه ویژه ای داشته باشد و بیشتر برای آن تلاش بنماییم . یکی از کارهایی که بزرگان ما انجام می دادند مخصوصا شهید بزرگوار شهید مفتح (ره) برخلاف ما ها که در روز های جمعه فقط جلسه قرآن و جلسه ی دعای کمیل می گیریم و در آن صبحانه و چای می دهیم ایشان جلسه ای در رابطه با نهج البلاغه می گرفتند حال یا در خانه ی خودشان یا خانه ی دیگری . ایشان کار دیگری که می کردند در جلسه نهج البلاغه هم خودشان توضیح می دادند و هم از کسانی که در جلسه حضور داشتند می خواستند که در حد فهم و توان بیان خودشان توضیح بدهند .

منبع اصلی مطلب : دارالقرآن نبی اعظم
برچسب ها : البلاغه ,جلسه ,بیان ,دعای ,خودشان ,چنان ,خودشان توضیح ,دعای کمیل
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس :